Державна установа «Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ»)- санітарно-профілактичний заклад охорони здоров’я, утворений з метою виконання завдань у сфері громадського здоров’я. У відповідності до Закону України «Про систему громадського здоров’я» № 2573-IX, Центр в межах реалізації 10 оперативних функцій громадського здоров’я уповноважено на здійснення нагляду(спостереження) за неінфекційними та інфекційними захворюваннями, імунопрофілактики, розслідування спалахів масових інфекційних та неінфекційних хвороб, отруєнь, уражень, реагувань на НС, виникнення яких зумовлено впливом біологічних, хімічних, фізичних чинників та соціальних факторів середовища життєдіяльності людини у межах визначених Статутом. Лабораторно-інструментальні дослідження проводяться з метою встановлення причинно-наслідкових зв’язків впливу факторів навколишнього середовища на здоров’я населення.
До складу Центру входять обласні підрозділи та лабораторії( акредитовані Національним агенством з акредитації України на відповідність вимог ДСТУ EN/ISO 15189:2015 у сфері: бактеріологічні, імунохімічні та молекулярно-біологічні дослідження біологічного матеріалу людини та на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2019 у сфері мікробіологічні випробовування харчових продуктів сировини,питної води об’єктів навколишнього середовища. 10 районних структурних підрозділів, в складі яких функціонують 5 санітарно-гігієнічнихта 5 мікробіологічних лабораторій. Лабораторії акредитовані на відповідність ДСТУ ISO 10012:2005 та працюють як за державним замовленням, так і на договірній основі з підприємствами, організаціями, фізичними особами.
43010, м. Луцьк, просп. Волі, 55, з 8.00 до 17.00 (понеділок-пʼятниця),
електронна пошта: [email protected]; тел. (0332)23-06-87,
електронна пошта: [email protected]
електронна пошта: [email protected]
електронна пошта: [email protected]
електронна пошта: [email protected]
електронна пошта: [email protected]
В складі мікробіологічної лабораторії функціонує:
Сучасний рівень оснащеності, високопрофесійні фахівці та впроваджена система якості дозволяє забезпечити високий рівень достовірності проведення бактеріологічних досліджень.
На сьогоднішній час, крім основ класичних бактеріологічних методів, активно впроваджуються нові, сучасні методи експрес-діагностики мікробних патогенів в біологічних зразках від людини та об’єктах зовнішнього середовища. Виявлення проводиться за допомогою тест-систем, імуно-біологічних препаратів світових лідерів лабораторної діагностики.
Відділення бактеріологічних досліджень мікробіологічної лабораторії забезпечене необхідним обладнанням та мікробіологічними аналізаторами для стандартизації та автоматизації ідентифікації культур та визначення антибіотикорезистентності згідно європейських вимог EUCAST.
Відділення проводить дослідження біоматеріалу від людей на наявність найпростіших та глистних інвазій. Також здійснюється моніторинг об’єктів зовнішнього середовища на наявність цист найпростіших та яєць гельмінтів.
В роботі використовуються як класичні методи досліджень, так і високочутливі лабораторні методи – імуноферментний аналіз, полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР), які дозволяють якісно та швидко проводити діагностику вірусних хвороб.
Дослідження проводять кваліфіковані лікарі-вірусологи, вірусологи які постійно вдосконалюють свою компетентність, навчаючис на курсах платформи ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», практичних семінарах, організованих Представництвом ВООЗ в Україні.
Відділення вірусологічних та біологічних досліджень мікробіологічної лабораторії є єдиним в області, що здійснює моніторинг об`єктів довкілля на наявність збудників природно-вогнищевих особливо небезпечних інфекцій.
Тільки тут можуть проводитись дослідження біологічного матеріалу від хворих, при підозрі на наявність збудників туляремії, бруцельозу, лептоспірозу, ієрсиніозів, рикетсіозів, бореліозів, холери, лістеріозів, легіонельозу, ботулізму, сибірки.
Відділення забезпечене сучасним обладнанням відповідно до вимог міжнародних стандартів та акредитоване Національним агенством з акредитації України на відповідність вимог ДСТУ EN ISO 15189:2015 у сфері: імунохімічні дослідження біологічного матеріалу людини на наявність збудників природно-вогнищевих інфекцій. В роботі використовують як класичні методи досліджень -бактеріологічний, серологічний та біологічний так і сучасні – ПЛР, ІФА діагностика.
Працівники беруть участь у виконанні державних і міжнародних програм, з моніторингу циркуляції збудників природно – вогнищевих та особливо небезпечних інфекцій
Лабораторія проводить широкий спектр лабораторних вимірювань за напрямками: органолептичні, санітарно-хімічні та фізико-хімічні дослідження об’єктів навколишнього середовища для фізичних та юридичних осіб на приладах високої чутливості.
Лабораторія відповідає стану вимірювань і системі керування вимірюваннями відповідно вимог ДСТУ ISO 10012:2005 (Свідоцтво про відповідність № 206-04/2023, чинне до 10.11.2026 року). Впроваджено систему менеджменту якості для забезпечення достовірності лабораторних досліджень.
З метою атестації робочих місць, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 р. № 442 „Про проведення атестації робочих місць за умовами праці” (повідомлення про атестацію лабораторії внесено до «Інформаційного переліку лабораторій, атестованих на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу», лабораторія атестована на право проведення досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу. Перелік шкідливих речовин розміщено на офіційному веб-сайті Держпраці 23.05.2019 року №135.
Дослідження виконують кваліфіковані фахівці з досвідом практичної роботи згідно вимог нормативної документації для проведення вимірювань в межах галузі атестації.
Вміст токсичних речовин в об’єктах навколишнього середовища, харчових продуктах та рівень міграції хімічних речовин з полімерних матеріалів досліджується на сучасних приладах :
Лабораторія технічно компетентна проводити вимірювання (дослідження) у відповідності до «Переліку обʼєктів вимірювань та процесів вимірювань», що наведений в додатку до свідоцтва (Свідоцтво про відповідність № 239-04/2023 від 10.11.2023 р.). Стан вимірювань і система керування вимірюваннями відповідають вимогам ДСТУ ISO 10012:2005 «Системи керування вимірюваннями. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального обладнання». Діапазон показників та методи досліджень постійно розширюються. Для забезпечення якості та достовірності лабораторних досліджень в лабораторії впроваджена та підтримується система менеджменту якості.
Лабораторія атестована на право проведення досліджень факторів виробничого середовища та трудового процесу з метою атестації робочих місць згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.92 р. № 442 «Про проведення атестації робочих місць за умовами праці» (повідомлення про атестацію лабораторії внесено до «Інформаційного переліку лабораторій, атестованих на проведення гігієнічних досліджень факторів виробничого середовища і трудового процесу» та розміщено на офіційному веб-сайті Держпраці 23.05.2019 року № 135).
Для вас працюють висококваліфіковані фахівці з досвідом практичної роботи, що мають вищі кваліфікаційні категорії за фахом.
Сучасний рівень оснащеності, професійні фахівці та система якості дозволяє забезпечити високий рівень достовірності досліджень фізичних факторів.