Відбулося позачергове засідання Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій
7 березня 2025
На позачерговому засіданні Волинської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій йшлося про заходи із запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літній період 2025 року, а також про забезпечення протиепідемічних заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій у Волинській області.
Засідання відбулося під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Олександра Троханенка.
Головний державний санітарний лікар Волині Наталія Янко доповіла, що в області протягом останніх трьох тижнів збільшується захворюваність на грип і ГРВІ. Зафіксовано перевищення епідемічного порогу на 78%. За минулий тиждень занедужало близько 10 тисяч людей, зокрема, майже 6 тисяч дітей. Кількість госпіталізованих із важким перебігом і ускладненнями хвороби становить понад 200 осіб.
Найбільше хворих – у Луцькому та Ковельському районах (82% від усіх по області). Найвищі показники захворюваності спостерігаються у Підгайцівській, Горохівській, Оваднівській, Головненській, Любомльській громадах. Стабільно високий рівень – у Луцькій ТГ.
За даними вірусологічного моніторингу в області циркулюють віруси грипу (типу А, В), COVID-19 а також респіраторної групи (парагрип, РС-вірус, аденовіруси, риновіруси та бокавіруси).
Відповідно до щоденного моніторингу відвідуваності закладів освіти, через відсутність понад 20% учасників навчального процесу керівники закладів ухвалюють рішення про запровадження обмежувальних заходів. Вони вже застосовані у понад 300 закладах Волині.
За даними на 7 березня, на дистанційному навчанні перебувають 43 школи та 139 класів в усіх районах області. Окрім того, закриті 8 закладів дошкільної освіти: в Камінь-Каширському (2), Ковельському (4) та Луцькому (2) районах.
Головний державний санітарний лікар Волині акцентувала, що в області діє Комплексний план заходів щодо попередження захворюваності грипом та гострими респіраторними вірусними інфекціями на 2023-2027 роки,. Відповідно до нього, необхідно забезпечити координацію дій та спільну роботу усіх служб та установ для запобігання зростання та недопущення поширення захворюваності на грип та ГРВІ, а також проведення комплексу профілактичних та протиепідемічних заходів.
Наталія Янко звернулася до керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування із пропозицією подбати про дотримання таких заходів на об’єктах із масовим перебуванням людей (у торгово-розважальних та ігрових центрах, медичних і навчальних закладах, у транспорті, аптеках, тощо). Йдеться про носіння масок, застосування режиму провітрювання, вологого прибирання приміщень із використанням миючих та дезінфікуючих засобів. Окрім того, потрібно виключити можливість виходу на роботу працівників із ознаками ГРВІ.
Щоб уникнути важких форм грипу та його ускладнень, протягом усього епідемічного сезону здійснюються щеплення. Вакцинація проти грипу не входить до Національного календаря щеплень, належить до рекомендованих, тому не закуповлюється за кошти державного бюджету. Вакцину для щеплення осіб з груп ризику можна придбати за кошти місцевих бюджетів, підприємств. Особливу увагу слід звернути на вакцинацію осіб із груп медичного, епідемічного та професійного ризику.
Щеплення проти COVID-19 проводиться безоплатно. В області достатня кількість вакцини «Pfizer» для дорослих та дітей.
Надані пропозиції враховані в рішенні Волинської регіональної комісії з питань ТЕБ та НС.