Усі новини

Захворюваність на грип та  гострі респіраторні вірусні інфекції в області

Головний державний санітарний лікар Волинської області Наталія Янко інформує про перебіг епідемічного сезону на грип та гострі респіраторні інфекції (ГРВІ)

За тиждень в області  на ГРВІ та грип, включно з COVID-19, захворіло понад 10 тисяч осіб. 59% серед тих, хто занедужали, становлять діти віком до 17 років. Серед дітей захворюваність за тиждень трохи знизилася. Загалом, у порівнянні з попереднім тижнем кількість тих, хто захворіли на ГРВІ, зросла на 3%.

Інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, разом із COVID-19, становить 1008,5 на 100 тисяч населення, що відповідає середньому рівню епідемічного процесу. Перевищення  епідемічного порога, розрахованого для Волині, становить 83%. Летальні випадки не реєструвались.

До інфекційних стаціонарів протягом тижня госпіталізовано  223 людини з тяжким перебігом хвороби та пневмоніями, попереднього тижня госпіталізованих було на 8% менше.

Вірусологічною лабораторією підтверджено циркуляцію вірусів грипу (А,В), COVID-19 та інших вірусів респіраторної групи (парагрип, РС-вірус, аденовіруси, риновіруси та бокавіруси).

Тривають протиепідемічні заходи щодо недопущення поширення захворювань. Одним із таких є перехід на дистанційну форму навчання (коли кількість відсутніх дітей перевищує 20% або спостерігається стрімкий ріст хворих).

За даними на 10 березня, обмежувальні заходи запроваджено у двох десятках закладів загальної середньої освіти області. Зокрема, на дистанційне навчання переведені 4 школи та 44 класів в окремих школах міста Луцька, Камінь-Каширського та Ковельського районів. Через значну відсутність дітей з приводу ГРВІ закриті два заклади дошкільної освіти у Луцькому районі.

Нагадуємо, що 30 вересня 2024 року в Україні  почався епідсезон грипу та ГРВІ.  Всього до 9 березня 2025 року на респіраторну групу інфекційних недуг перехворіло понад 118 тисяч волинян (12% населення області), що на 9% менше аналогічного періоду сезону 2023-2024 років. За цей період встановлено 296 випадків COVID-19.

                                                                                                                                Наталія Янко звертає увагу волинян, що захворюванню на грип та COVID-19 можна запобігти, вчасно щепившись. Доведено – вакцини рятують життя та вчать наш організм боротися з небезпечними збудниками.

Якщо не вдалося зробити щеплення до початку епідсезону, не зволікайте та отримайте їх зараз. Вакцинація – ефективний спосіб уникнути тяжкого перебігу захворювань.

Особливо важливою вакцинація є для груп населення, що мають підвищений ризик тяжкого перебігу грипу та коронавірусної хвороби:

  • людей віком 65+;
  • пацієнтів із хронічними захворюваннями;
  • дітей до 5 років;
  • вагітних;

Про вакцинацію варто подбати тим, хто постійно контактує з великою кількістю людей: медикам, педагогам, соціальним працівникам, військовослужбовцям тощо.

Щеплення проти грипу та COVID-19 можна робити в один день, або з будь-яким іншими рекомендованим.

Вакцинація проти COVID-19 в Україні залишається безоплатною. Зробити щеплення можна, звернувшись до свого сімейного лікаря. Вакцину проти грипу можна придбати в аптечній мережі.

Поділитися:
Знайти